Tehotenstvo

Tehotenstvo je pre väčšinu žien tým najkrajším obdobím v živote – aj keď z fyzického hľadiska so sebou prináša množstvo zmien. Ako budúca mamička si chcete užiť tehotenstvo bez starostí. V dôsledku hormonálnych zmien je však nastávajúca matka náchylnejšia na  vaginálne infekcie než žena, ktorá nie je tehotná. Je dôležité o týchto veciach vedieť.

Moje tehotenstvo

Za deväť krátkych mesiacov prejde telo ženy veľkým množstvom zmien. Hormonálne výkyvy, ktoré sú počas tehotenstva a po pôrode celkom prirodzené, mávajú často nepriaznivý dopad na intímnu zónu. Sliznica pošvy je náchylnejšia na podráždenie, a tým sa zvyšuje riziko infekcie. Dobrá starostlivosť o intímnu zónu, najmä v treťom trimestri, je preto dôležitá.

Dbajte na každodenné preventívne opatrenia, ako je náležitá intímna hygiena, a pokiaľ je to možné, odstráňte iné rizikové faktory (noste bavlnenú bielizeň, obmedzte príjem cukru v strave, atď.). Produkt Lactacyd Pharma s antibakteriálnou prísadou je vyvinutý špeciálne pre potreby tehotných žien. Obmedzuje riziko infekcie, pretože pôsobí proti šíreniu baktérií. Znižuje riziko podráždenia a zmierňuje tieto menšie ťažkosti spojené s tehotenstvom.