Skip to main content

FAQ

FAQ

 

 

Ak pociťujem nepohodlie v intímnej zóne, mala by som používať špeciálny prostriedok na umývanie?

Ak pociťujete nepohodlie, jemná emulzia na umývanie ako napríklad Lactacyd Upokojujúci vám môže priniesť väčšiu úľavu než umývanie menej šetrným prostriedkom alebo mydlom. Menej šetrný prostriedok alebo mydlo môžu vysušovať pokožku v oblasti vulvy a nepohodlie v skutočnosti spôsobovať. Produkty Lactacyd majú vyvážené pH a obsahujú kyselinu mliečnu, ktorá zachováva prirodzene kyslé prostredie intímnej zóny.

Môžem použiť intímne emulzie Lactacyd na liečbu vaginálnej infekcie?

Intímne emulzie Lactacyd na umývanie infekciu nevyliečia. Výsledky testov ukázali, že prostriedky na hygienu pre ženy možno používať v kombinácii s liekmi na vaginálnu infekciu. Utíšiť a upokojiť pošvu pri pocite nepohodlia môžu produkty Lactacyd Upokojujúci.

Ktoré produkty sa môžu používať v období menopauzy?

Keď vaše telo vstúpi do obdobia menopauzy, produkuje menej estrogénu. V dôsledku toho sú steny pošvy tenšie a sliznice produkujú menej lubrikantu, čo vedie k vaginálnej suchosti. Znížením hladiny estrogénu sa zvýši pH vašej intímnej zóny. Prirodzená kyslá ochrana pošvy sa oslabí a zvyšuje sa náchylnosť k podráždeniu a svrbeniu. Vaša intímna zóna potrebuje zvláštnu starostlivosť.
Lactacyd Pharma Hydratujúci má prispôsobené pH a obsahuje zvlhčujúce zložky, ktoré zabezpečujú intenzívnejšiu hydratáciu intímnej zóny.

Môže sa Lactacyd používať pravidelne, ak sa snažím otehotnieť?

Rozhodne. Používanie Lactacydu nemá žiadny vplyv na plodnosť ani na potenciu spermií.

Ktoré produkty sa môžu používať počas menštruácie?

Pod vplyvom hormonálnych výkyvov počas menštruačného cyklu môže dôjsť k dočasnému narušeniu prirodzenej rovnováhy vašej intímnej zóny. Ak sa to stane, Lactacyd Pharma s antibakteriálnou prísadou vám pomôže rovnováhu obnoviť.

Čo sú to laktobacily?

Laktobacily sú druh baktérií v mikroflóre pošvy, ktorý produkuje kyselinu mliečnu. Kyselina mliečna vytvára kyslé prostredie, ktoré pošvu chráni pred premnožením škodlivých baktérií, čo by mohlo viesť k celému radu infekcií. Čím je počet laktobacilov vyšší, tým je prirodzene kyslé prostredie v pošve stabilnejšie.

Čo je to kyselina mliečna?

Kyselina mliečna je tekutina, ktorá sa v tele prirodzene tvorí na pokožke vulvy a vo vnútri pošvy, kde vytvára prirodzene kyslé prostredie. Táto prirodzená kyslosť umožňuje udržiavať dokonalú rovnováhu vaginálnej mikroflóry. Medzi dobrými a zlými baktériami v pošve tak panuje rovnováha a intímna zóna je chránená pred rôznymi druhmi infekcií. Kyselinu mliečnu produkujú laktobacily (dobré baktérie), ktoré zase prospievajú v kyslom prostredí (s nízkym pH).
Produkty Lactacyd obsahujú prírodnú L-kyselinu mliečnu, takú istú, akú telo prirodzene vytvára, a majú prispôsobené pH, ktoré zachováva prirodzene kyslé prostredie v pošve.

Čo je to laktosérum?

Laktosérum je prírodná zložka získaná rafináciou z mlieka. Používa sa na stabilizáciu a udržiavanie ochranného prostredia vulvy.

Ako mám používať emulziu pre intímnu ženskú hygienu? Môžem ju používať každý deň?

Lactacyd sa používa ako tekuté mydlo na umývanie vonkajšej intímnej zóny pri sprchovaní alebo kúpeli. Emulziu napeňte a potom dôkladne opláchnite tečúcou vodou. Jemne osušte čistým uterákom. Používajte ju len na vonkajšiu oblasť vulvy. Produkty Lactacyd majú prispôsobené pH, ktoré zachováva prirodzene kyslé prostredie v pošve. Navyše sú veľmi šetrné a neobsahujú mydlo, takže sú vhodné na každodenné použitie.

Čím je Lactacyd iný?

Produkty Lactacyd obsahujú zložky, ako je kyselina mliečna, ktorá podporuje prirodzenú obranyschopnosť pošvy. Tieto produkty majú prispôsobené pH, ktoré zachováva prirodzene kyslé prostredie v pošve. Navyše sú veľmi šetrné a neobsahujú mydlo, takže sú vhodné na každodenné použitie.

Ktoré produkty môžem používať na prevenciu zápachu?

Ak chcete predchádzať vzniku zápachu, začnite používať jemnú emulziu na umývanie Lactacyd Fresh. Obsahuje aktívne dezodoračné zložky, ktoré pomáhajú predchádzať vzniku zápachu.

V akom veku sa môže začať Lactacyd používať?

Lactacyd sa môže používať už od prvej menštruácie. Prvá menštruácia obvykle prichádza okolo dvanásteho roku života, ale môže to byť aj skôr alebo neskôr. Pod vplyvom hormónov sa môžu začať prejavovať výtoky a pachy. Špeciálne pre dievčatá od veku od 3 rokov bol vyvinutý jemný umývací gél Lactacyd® Girl, ktorý dievčatám spríjemňuje získavanie právnych nývykov v onlasti intímnej hygieny.Produkty Lactacyd pre každodennú intímnu starostlivosť pomáhajú zachovať prirodzenú rovnováhu intímnej zóny a prinášajú pocit sviežosti a sebaistoty.

Môže Lactacyd používať každá žena?

Áno, Lactacyd používajú milióny žien a sú s ním spokojné. Od prvej menštruácie až po obdobie po menopauze vám Lactacyd prináša kompletný rad emulzií na intímnu hygienu vyvinutých na mieru pre každú etapu života.