Skip to main content

Všetko, čo potrebujete vedieť o svojej intímnej oblasti

Sliznice pošvy a vulvy tvorí mimoriadne citlivé tkanivo. Nedostatok dobrej intímnej osobnej hygieny alebo používanie nevhodných produktov môžu preto rovnováhu intímnej oblasti narušiť.

banner

Na rovnováhu intímnych partií môžu mať veľký vplyv aj niektoré každodenné činnosti a hormonálne zmeny. V tomto článku vysvetľujeme význam udržiavania vyváženej flóry v intímnej oblasti pre ženské zdravie.

Lactacyd_Vaginal_Flora

Z čoho sa skladá flóra vo vašej intímnej oblasti?

V pošve sa nachádzajú rôzne druhy baktérií. Niektoré sú dobré baktérie, ktoré pomáhajú udržiavať pošvu zdravú, zatiaľ čo iné sú potenciálne škodlivé. Tieto dva typy baktérií vo vaginálnej flóre budú za normálnych okolností v jemnej rovnováhe. Obvyklú obranu pošvy môžu ovplyvniť bežné každodenné činnosti. Preto je dôležité starať sa o pošvu pomocou produktov bez obsahu mydla – ako sú umývacie emulzie Lactacyd® – ktoré rešpektujú prirodzené ochranné mechanizmy vašej intímnej oblasti.

Narušenie rovnováhy

Pošva má prirodzenú ochrannú vrstvu, ktorá funguje ako obranný mechanizmus proti infekciám a baktériám, ktoré môžu vyvolať infekcie. Táto ochranná vrstva je prirodzene kyslá, to znamená, že hodnota pH v pošve je za normálnych okolností 3,8 až 4,5. Ak sa kyslosť zmení, škodlivé baktérie sa ľahšie množia, čo môže narušiť rovnováhu vaginálnej flóry a spôsobiť vaginálny diskomfort.

Kyslosť prostredia môžu narušiť normálne hormonálne výkyvy počas menštruačného cyklu, tehotenstva alebo menopauzy, ale vaginálnu flóru môžu vyviesť z rovnováhy aj iné bežné činnosti vrátane športu, pohlavného styku, užívania niektorých liekov, napríklad antibiotík, alebo nosenia tesnej spodnej bielizne.

ph_balance_Tips
lactic_acid

Čo je kyselina mliečna a prečo je dôležitá?

Pokiaľ ide o zachovanie zdravej vaginálnej flóry, k najdôležitejším baktériám patria laktobacily. Vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá prispieva ku kyslosti intímneho prostredia. Kyselina mliečna je pre ochranu vašej intímnej zóny rozhodujúca. Keďže kyselina mliečna udržiava hladinu pH v pošve na nízkej úrovni, je zložkou všetkých produktov Lactacyd®. Používanie týchto produktov na intímnu starostlivosť zabezpečuje, že pH vo vašej intímnej oblasti zostáva vyvážené, čím chráni rovnováhu vašich intímnych partií. Chceli by ste sa o udržiavaní dobrého intímneho zdravia dozvedieť viac?

Prečítajte si naše tipy pre optimálne intímne zdravie.

Suggested Products