Skip to main content

Ako sa môžete starať o svoje intímne zdravie pred stykom, počas neho a po ňom?

Tak ako môžu rovnováhu vašej vaginálnej flóry ovplyvniť každodenné činnosti, ako je šport, alebo nosenie tesného oblečenia a hormonálne zmeny, kyslú povahu intímnej zóny môže ovplyvniť aj pohlavný styk, v dôsledku čoho ste náchylnejšia na infekcie a podráždenie. V tomto článku nájdete ďalšie informácie o tom, ako sa starať o svojej zdravie pred pohlavným stykom, počas neho a po ňom.

Sexuality-and-intimate-health
ph_balance_Tips

Intímna hygiena a sex

Je dôležité starať sa o svoju intímnu hygienu vždy, keď máte pohlavný styk. Aby ste sa vyhli infekciám močových ciest, je dobré vymočiť sa ihneď po styku. Trenie počas pohlavného styku môže spôsobiť, že sa baktérie dostanú do močovodu, a ak majú tieto baktérie čas množiť sa, môžu sa dostať aj do močového mechúra a vyvolať v ňom infekciu. Keď sa po pohlavnom styku vymočíte, môžete tieto baktérie veľmi rýchlo odstrániť.

Okrem toho sa tiež môžete opláchnuť vodou alebo si umyť intímne partie vhodným produktom na starostlivosť, napr. umývacie emulzie Lactacyd®. S jemnými produktmi Lactacyd® môžete zabezpečiť, že sa rovnováha mikroflóry naruší čo najmenej.

Prečítajte si článok, v ktorom sú uvedené ďalšie tipy, ako sa každý deň starať o svoje intímne zdravie.

Zápach po pohlavnom styku

Spermatická tekutina môže ovplyvniť pH vašich intímnych partií. Intímna oblasť má zvyčajne pH 3,8 až 4,5, zatiaľ čo pH spermatickej tekutiny je trochu vyššie – priemerne 7,0. Takže keď sa spermatická tekutina dostane do kontaktu s vaginálnym výlučkom, je možné, že to spôsobí určitý zápach. Ak sú vaše intímne partie citlivé alebo ak máte oslabený imunitný systém, prirodzená rovnováha sa môže narušiť. Aby ste mali príjemný a svieži pocit ihneď po styku, môžete použiť utierky Lactacyd® vlhčené obrúsky Fresh. Obnovujú prirodzenú rovnováhu vašej intímnej zóny. Ak je zápach veľmi silný alebo ak je cítiť po rybách, radšej kontaktujte svojho praktického lekára alebo gynekológa, pretože to môže poukazovať na vaginálnu infekciu, ktorá sa musí liečiť.

Wipes
lubricant

Vaginálna suchosť a intímne vzťahy

Keď ste sexuálne vzrušená, pošva vytvára tekutinu, ktorá vám pomáha cítiť sa pri milovaní príjemne. Ak nie ste vzrušená dostatočne alebo vôbec, alebo ak trpíte vaginálnou suchosťou, styk môže byť nepríjemný alebo dokonca bolestivý. Hoci je vaginálna suchosť častejšia u žien v menopauze kvôli poklesu hladiny estrogénu, môže sa vyskytnúť v akomkoľvek veku alebo etape života. Prečítajte si článok o vaginálnej suchosti, v ktorom nájdete viac informácií o príčinách tohto problému. Na zmiernenie vaginálnej suchosti pri pohlavnom styku sme vyvinuli Lactacyd® lubrikančný gél na báze vody obohatený o prírodnú kyselinu mliečnu na zachovanie rovnováhy v pošve. Na rozdiel od lubrikačných gélov na báze oleja nie je problém používať lubrikančné gély na báze vody spolu s kondómom. Navyše sa lubrikačný gél dá následne ľahko opláchnuť. Aj v najintímnejších chvíľach sa môžete spoľahnúť na produkty Lactacyd® na zmiernenie bolestivého trenia spôsobeného vaginálnou suchosťou.

Suggested Products