Skip to main content

Každodenná osobná hygiena

Dobrá celková hygiena patrí k základom zdravého životného štýlu. Aby sme boli zdraví, pravidelne sa sprchujeme, umývame si zuby aj ruky. Naša intímna osobná hygiena si takisto zaslúži náležitú pozornosť.

banner

Dobrá, pravidelná osobná hygiena s použitím produktov Lactacyd® môže zabezpečiť, že sa budete cítiť sviežo a sebaisto, dokonca aj počas menštruácie. Keďže produkty Lactacyd® obsahujú prírodnú kyselinu mliečnu – ktorá je prirodzene prítomná vo vašej intímnej zóne – podporujú flóru vašej intímnej oblasti a pomáhajú vám udržiavať intímnu oblasť v rovnováhe. Produkty s jemným zložením bez obsahu mydla sú také šetrné, že ich môžete používať každý deň.
Dole si prečítajte viac o tom, ako sa môžete každý deň starať o svoje intímne zdravie.

ph_balance_Tips

Ako si udržať flóru intímnej oblasti v rovnováhe

Vaginálna flóra obsahuje množstvo baktérií a iných mikroorganizmov. Tieto mikroorganizmy žijú navzájom v rovnováhe a spoločne tvoria ochrannú bariéru. Ak sa však rovnováha naruší, vaša intímna oblasť môže byť náchylnejšia na infekcie. Preto je dôležité používať produkty, ktoré nenarúšajú prirodzenú rovnováhu vášho tela alebo ktoré dokážu v prípade potreby prispieť k obnoveniu rovnováhy intímnej oblasti.

Používanie produktov Lactacyd® Femina alebo Lactacyd® Fresh na intímnu starostlivosť je pri každodennej hygiene ideálne. Ak ste náchylná na infekcie, môžete používať Lactacyd® Prebiotic Plus. Táto umývacia emulzia, ktorá posilňuje prirodzenú mikroflóru vášho tela, bola uvedená na trh nedávno. Ak máte citlivú pokožku alebo ak sa ľahko podráždi, odporúčame Lactacyd® Sensitive alebo Lactacyd® Pharma Senzitívny. Tieto umývacie emulzie boli vyvinuté špeciálne pre citlivú intímnu zónu, ktorá sa ľahko podráždi.

Intímna starostlivosť počas menštruácie

Počas menštruácie je prirodzená rovnováha vašej intímnej oblasti dočasne narušená stratou krvi. Keďže produkty Lactacyd® obsahujú prírodnú kyselinu mliečnu – ktorá sa vo vašej intímnej zóne vyskytuje prirodzene – podporujú flóru intímnej oblasti a pomáhajú vám udržiavať intímnu oblasť v rovnováhe. Lactacyd® Fresh udržiava počas tohto obdobia mimoriadny pocit sviežosti. Lactacyd® Pharma s antibakteriálnymi vlastnosťami posilňuje prirodzenú odolnosť vašich intímnych partií a súčasne pomáha zabrániť aj nepríjemnému zápachu.

Lactacyd_Menstruation

Tipy počas menštruácie

Pravidelne sa o seba starajte

Umývajte si zvonku intímne partie aspoň raz denne, aby ste mali pocit sviežosti a zabránili zápachu. Umyte si ruky pred použitím a po použití toalety, keď si vymieňate hygienickú vložku alebo tampón a keď sa utriete.

Používajte vhodný produkt

Keďže pokožka vašej pošvy je citlivejšia ako iné časti tela, je dôležité vždy použiť produkt, ktorý je vytvorený špeciálne na intímnu starostlivosť. Používanie bežného mydla alebo sprchového gélu môže narušiť prirodzenú flóru a kyslosť vašej intímnej oblasti.

Dôkladne zvážte, čo si oblečiete

Vyhnite sa noseniu tesného oblečenia alebo syntetickým vláknam, ktoré vášmu telu neumožňujú dýchať. Tesné oblečenie môže zvýšiť vlhkosť a teplotu vašej intímnej zóny a tak podráždiť pokožku, preto je lepšie nosiť bavlnenú spodnú bielizeň a voľnejšie oblečenie. Dosiahnete tak pocit sviežosti a sucha.

Pravidelne si vymieňajte hygienické vložky alebo tampóny

Používanie jednej hygienickej vložky alebo tampónu príliš dlhý čas zvyšuje riziko infekcie. Nosenie vlhkej hygienickej vložky príliš dlhý čas môže tiež podráždiť vašu pokožku. Ak používate tampóny, najlepšie je zvoliť si ochranu s najnižšou úrovňou absorpcie, ktorá je však dostatočná pre intenzitu vášho krvácania. Používanie ochrany s príliš vysokou absorpciou môže spôsobiť trenie alebo suchosť.

Utierajte sa spredu dozadu

Skúste si utierať pošvu a konečník samostatne a vždy sa utrite najprv vpredu a potom vzadu. Znižuje to riziko prenosu škodlivých baktérií, ktoré môžu spôsobiť vaginálne infekcie.

Používajte kondómy

Nechránený sex zvyšuje pravdepodobnosť prenosu infekcie v prípade ochorení, ktoré sa prenášajú krvou, ako sú HIV a hepatitída B. Teda najlepšie je pri každom sexuálnom styku použiť kondóm.

Suggested Products