Vaša intímna zóna

Čo znamená vyvážené vaginálne pH?

V zdravej pošve sa nachádzajú dobré aj zlé baktérie. Za normálnych okolností prevládajú dobré baktérie a udržiavajú pH v pošve na hodnote 3,8 až 4,5 (mierne kyslé). Ženy však niekedy prežívajú zmeny, ktoré môžu spôsobiť premnoženie zlých baktérií. Keď sa to stane, zlé baktérie sa rozšíria a môže sa rozvinúť vaginálna infekcia. Medzi najbežnejšie patrí bakteriálna vaginóza (BV) a kvasinkové infekcie (Candida). Pri BV môže hodnota pH v pošve stúpnuť až na 6,0 a v niektorých prípadoch aj vyššie. Pri kvasinkových infekciách sa pH nemení.
Produkty Lactacyd sú vyvinuté tak, aby mali pH 3,5 alebo 5,2. Hodnotu pH vo výrobkoch Lactacyd udržiava ich hlavná zložka, kyselina mliečna, v súlade s ďalšími súčasťami ich špeciálneho zloženia. Toto pomerne nízke pH nepodporuje množenie zlých baktérií.

Je pošvový výtok normálny?

Áno, pošvový výtok je normálny. Je to spôsob, akým sa ženské telo samo čistí. Obvykle býva silnejší a hustejší uprostred menštruačného cyklu (pri ovulácii) a miernejší a redší v ostatné dni cyklu.

Je pach z pošvy normálny a ak nie, čo s tým môžem robiť?

Ženský intímny pach je absolútne normálny a vyskytuje sa u mnohých žien. Normálny pach môže byť spôsobený potom, baktériami a zmenami hormonálnej hladiny. Každodenné umývanie teplou (nie horúcou) vodou a šetrným, nedráždivým prostriedkom, ako je Lactacyd, môže prispieť k obmedzeniu takýchto pachov.

Ak pociťujete nezvyčajný pach (rybací alebo veľmi intenzívny), môže to byť známka vaginálnej infekcie.

Čo ak pociťujem nepohodlie a potrebujem zvláštnu starostlivosť?

Sú určité chvíle, kedy by vašej intímnej zóne trocha zvláštnej starostlivosti prospelo. Môže to súvisieť so zníženou odolnosťou, podráždením alebo hormonálnymi výkyvmi (napríklad počas menštruácie, v tehotenstve a v menopauze).
Produkty Lactacyd Pharma sú šetrné emulzie na umývanie s pH 3,5. Toto pH majú produkty Lactacyd vďaka svojej hlavnej zložke, kyseline mliečnej, spolu s celým zložením. Pomerne nízke pH pomáha obnoviť prirodzenú rovnováhu vašej intímnej zóny.

Prečo sa nestačí umývať vodou?

Mnoho žien si intímnu zónu umýva len vodou. Voda má čistiaci účinok, ale nechráni prirodzenú rovnováhu intímnej zóny. Porovnajte to so zvyškom svojej pokožky – na jej umývanie, výživu a ochranu by ste asi nepoužívali len vodu, však?

Keď používate Lactacyd, pomáhate chrániť rovnováhu svojich intímnych partií a zároveň ich čistíte a osviežujete.

Prečo mám na intímnu hygienu používať špeciálny produkt?

Pošva sama produkuje kyselinu mliečnu ako prirodzenú ochranu. Hormonálne zmeny a „neškodné” činnosti, ako sú umývanie sa bežným mydlom alebo len vodou, nosenie tesnej bielizne alebo bielizne zo syntetických materiálov, pohlavný styk a dokonca aj stres, môžu narušiť jej prirodzenú rovnováhu. Lactacyd pomáha chrániť rovnováhu intímnej zóny a zároveň čistí a osviežuje.