Správna hygiena pre intímnu pohodu

Kľúčom pre pocit pohody a krásy je čistota. Každá žena by mala vedieť, ako sa najlepšie postarať o svoje telo – napriek tomu sa o otázkach ženskej hygieny hovorí veľmi zriedka. Ponúkame vám niekoľko tipov, ako sa cítiť sviežo a sebaisto aj v tých najosobnejších chvíľach.

Zloženie je dôležité

Vaša intímna zóna je chúlostivá, a preto je dôležité vyberať si produkty na umývanie, ktoré vyhovujú špecifickým potrebám ženského tela. Silno parfumované mydlá alebo vaginálne dezodoranty môžu vyvolať podráždenie.

Rozhodne používajte produkt, ktorý je svojím zložením určený špeciálne na intímnu hygienu. Bežné mydlá, sprchovacie gély a šampóny majú negatívne účinky. Hodnota pH intímnej zóny je kyslejšia než pH zvyšku pokožky a mení sa v súlade s hormonálnymi zmenami v priebehu mesačného cyklu. Kvalitné emulzie na intímnu hygienu sú vyrobené s ohľadom na túto skutočnosť.

Používajte ruky

Žinku alebo lufu používajte na umývanie len opatrne. V špongiovitej štruktúre žiniek a lúf môžu prežívať baktérie a dokonca bežná pleseň, udržiavajte ich preto v čistote a často vymieňajte. Najbezpečnejší spôsob umývania mimoriadne citlivých oblastí, medzi ktoré patrí aj intímna zóna, je jednoducho ich napeniť jemne rukou.

Všetko s mierou

Naozaj sa to dá s čistotou prehnať! Či už si to uvedomujete alebo nie, vaše telo sa neustále snaží zachovať rovnováhu a reaguje aj na najmenšie zmeny vo vašich zvyklostiach. Nevyhnutným faktorom dobrej hygieny je preto umiernenosť. Nadmerné používanie mydlových výrobkov vrátane bublinkového kúpeľa môže viesť k infekciám, pocitu suchosti a nepohodlia. Odborníci varujú tiež pred výplachmi pošvy a inými formami vnútorného umývania. Ak všetko funguje tak, ako má, mala by stačiť vonkajšia očista a vnútro sa o seba postará samo.