Životné etapy

Dospievanie

Niekedy mávam tesne pred menštruáciou pocit svrbenia. Je to normálne?

Áno, je. Stáva sa to najčastejšie preto, že oblasť pošvy je tesne pred menštruáciou viac prekrvená. Každodenná intímna starostlivosť niektorou z emulzií Lactacyd na umývanie pre ženy vám môže pomôcť zbaviť sa prípadného nepohodlia. Ak však svrbenie neprestáva ani po menštruácii, možno trpíte infekciou, s ktorou by ste mala navštíviť lekára alebo gynekológa.

Ako môžem počas menštruácie získať pocit čistoty a sviežosti?

K pocitu čistoty a sviežosti môže prispieť používanie Lactacydu pri sprchovaní. Produkty Lactacyd majú vyvážené pH, ktoré zachováva prirodzenú kyslosť v pošve. Ak si chcete pocit čistoty a sviežosti udržať aj pri aktivitách mimo domova, používajte vlhčené obrúsky Lactacyd, ktoré obsahujú kyselinu mliečnu na posilnenie prirodzenej ochrany pošvy a alantoín na upokojenie pokožky.
Často si vymieňajte hygienické vložky a tampóny.

Ktoré produkty sa môžu používať počas menštruácie?

Pod vplyvom hormonálnych výkyvov počas menštruačného cyklu môže dôjsť k dočasnému narušeniu prirodzenej rovnováhy vašej intímnej zóny. Ak sa to stane, Lactacyd Pharma s antibakteriálnou prísadou vám pomôže rovnováhu obnoviť.

Tehotenstvo

Ak som tehotná a dostanem vaginálnu infekciu, mám sa obávať o svoje dieťatko?

Väčšina vaginálnych infekcií u tehotných žien dieťaťu nijako neškodí. Kvasinkové infekcie sa obvykle nešíria smerom nahor do maternice a nepoškodzujú dieťa. Akékoľvek obavy v súvislosti s týmito infekciami sa týkajú skôr nepohodlia matky v dôsledku svrbenia a bolesti.
Najnovší výskum ukázal, že bakteriálna vaginóza (BV) zvyšuje pravdepodobnosť predčasného pôrodu alebo potratu. Ak ste tehotná a myslíte si, že máte vaginálnu infekciu, navštívte svojho lekára.

Tehotné ženy sú k vaginálnej infekcii desaťnásobne náchylnejšie než ženy, ktoré nie sú tehotné. Hladina hormónov sa v tehotenstve mení, čo vedie k narušeniu normálneho prostredia pošvy a umožňuje množenie škodlivých baktérií. Ak čakáte dieťa, navštevujte pravidelne lekára v záujme prevencie alebo okamžitého vyliečenia prípadnej vaginálnej infekcie.

Čo ak som tehotná a mám vaginálnu infekciu (ktorá býva v tehotenstve bežná), je v tomto stave bezpečné užívať perorálne lieky a lieky na lokálne použitie?

Je vždy istejšie, ak sa o použití liekov na vaginálne infekcie v tehotenstve poradíte so svojím gynekológom. Ak ste tehotná a myslíte si, že máte vaginálnu infekciu, navštívte ihneď lekára, aby vás mohol vyšetriť a najlepšie vám poradiť, aké lieky máte užívať.

Môže sa Lactacyd používať pravidelne, ak sa snažím otehotnieť?

Rozhodne. Používanie Lactacydu nemá žiadny vplyv na plodnosť ani na potenciu spermií.

Môže sa Lactacyd používať v tehotenstve?

Používanie Lactacydu je absolútne bezpečné. Je šetrný, neobsahuje mydlo, a je vyvinutý na mieru pre intímnu zónu. V priebehu tehotenstva je vaša intímna zóna zvlášť zraniteľná. Používajte Lactacyd Pharma s antibakteriálnym účinkom, ktorý pomáha chrániť pred šírením baktérií a udržiava prirodzenú rovnováhu intímnej zóny.

Menopauza

Ako zistím, či trpím vaginálnou suchosťou?

Nepohodlie môžete pociťovať vnútorne, zvonka alebo obidvoma spôsobmi. Mnoho žien si vaginálnu suchosť po prvýkrát uvedomí, keď sa pre ne pohlavný styk stane nepríjemným alebo keď vstupujú do menopauzy. Na dosiahnutie úľavy od vaginálnej suchosti a na spríjemnenie intímnych chvíľ možno používať zvlhčujúci prostriedok pre ženy. Lactacyd Pharma Hydratujúci má prispôsobené pH a obsahuje zvlhčujúce zložky, ktoré zabezpečujú intenzívnejšiu hydratáciu intímnej zóny.

Ktoré produkty sa môžu používať v období menopauzy?

Keď vaše telo vstúpi do obdobia menopauzy, produkuje menej estrogénu. V dôsledku toho sú steny pošvy tenšie a sliznice produkujú menej lubrikantu, čo vedie k vaginálnej suchosti. Znížením hladiny estrogénu sa zvýši pH vašej intímnej zóny. Prirodzená kyslá ochrana pošvy sa oslabí a zvyšuje sa náchylnosť k podráždeniu a svrbeniu. Vaša intímna zóna potrebuje zvláštnu starostlivosť.

Lactacyd Pharma Hydratujúci má prispôsobené pH a obsahuje zvlhčujúce zložky, ktoré zabezpečujú intenzívnejšiu hydratáciu intímnej zóny.

Trpí každá žena v menopauze vaginálnou suchosťou, alebo je to len mýtus?

Vaginálna suchosť u žien v menopauze nie je mýtus. Keď prechádzate menopauzou, zažívate hormonálne zmeny, ktorých súčasťou je pokles hladiny estrogénu.
Pokles hladiny estrogénu spôsobuje, že steny pošvy sú tenšie a suchšie. Sliznice produkujú menej lubrikantu, čo vedie k vaginálnej suchosti.
Niektoré ženy užívajú na obnovenie rovnováhy po týchto zmenách hormonálne doplnky. Lactacyd Pharma Hydratujúci má prispôsobené pH a obsahuje zvlhčujúce zložky, ktoré zabezpečujú intenzívnejšiu hydratáciu intímnej zóny.

Od začiatku menopauzy mám silný výtok z pošvy. Je to normálne?

Nadmerný výtok z pošvy môže byť príznakom vaginálnej infekcie. U žien v menopauze je to zvlášť bežné, pretože pošva je v dôsledku hormonálnej nerovnováhy náchylnejšia na infekcie. Poraďte sa so svojím lekárom alebo gynekológom o možnostiach liečby vaginálnych infekcií.