Všetko o Lactacyde

Čo sú to laktobacily?

Laktobacily sú druh baktérií v mikroflóre pošvy, ktorý produkuje kyselinu mliečnu. Kyselina mliečna vytvára kyslé prostredie, ktoré pošvu chráni pred premnožením škodlivých baktérií, čo by mohlo viesť k celému radu infekcií. Čím je počet laktobacilov vyšší, tým je prirodzene kyslé prostredie v pošve stabilnejšie.

Čo je to kyselina mliečna?

Kyselina mliečna je tekutina, ktorá sa v tele prirodzene tvorí na pokožke vulvy a vo vnútri pošvy, kde vytvára prirodzene kyslé prostredie. Táto prirodzená kyslosť umožňuje udržiavať dokonalú rovnováhu vaginálnej mikroflóry. Medzi dobrými a zlými baktériami v pošve tak panuje rovnováha a intímna zóna je chránená pred rôznymi druhmi infekcií. Kyselinu mliečnu produkujú laktobacily (dobré baktérie), ktoré zase prospievajú v kyslom prostredí (s nízkym pH).

Produkty Lactacyd obsahujú biologickú L-kyselinu mliečnu, takú istú, akú telo prirodzene vytvára, a majú prispôsobené pH, ktoré zachováva prirodzene kyslé prostredie v pošve.

Čo je to laktosérum?

Laktosérum je prírodná zložka získaná rafináciou z mlieka. Používa sa na stabilizáciu a udržiavanie ochranného prostredia vulvy.

Už roky používam na intímne partie tekuté mydlo a bežné mydlo a nemala som žiadne problémy. Skutočne mám používať emulziu pre ženy?

Mydlo v akejkoľvek forme (tekuté alebo pevné) má obvykle vysoké pH, veľmi vzdialené pH prirodzeného prostredia pošvy. Takéto výrobky môžu poškodiť prirodzenú kyslú vrstvu v pošve, ktorá slúži ako ochrana pred škodlivými baktériami. Produkty Lactacyd majú prispôsobené pH, ktoré zachováva prirodzene kyslé prostredie v pošve. Navyše sú veľmi šetrné a neobsahujú mydlo, takže sú vhodné na každodenné použitie.

Ako mám používať emulziu pre intímnu ženskú hygienu? Môžem ju používať každý deň?

Lactacyd sa používa ako tekuté mydlo na umývanie vonkajšej intímnej zóny pri sprchovaní alebo kúpeli. Emulziu napeňte a potom dôkladne opláchnite tečúcou vodou. Jemne osušte čistým uterákom. Používajte ju len na vonkajšiu oblasť vulvy. Produkty Lactacyd majú prispôsobené pH, ktoré zachováva prirodzene kyslé prostredie v pošve. Navyše sú veľmi šetrné a neobsahujú mydlo, takže sú vhodné na každodenné použitie.

Čím je Lactacyd iný?

Produkty Lactacyd obsahujú zložky, ako je kyselina mliečna, ktorá podporuje prirodzenú obranyschopnosť pošvy. Tieto produkty majú prispôsobené pH, ktoré zachováva prirodzene kyslé prostredie v pošve. Navyše sú veľmi šetrné a neobsahujú mydlo, takže sú vhodné na každodenné použitie.

Ktoré produkty môžem používať na prevenciu zápachu?

Ak chcete predchádzať vzniku zápachu, začnite používať jemnú emulziu na umývanie Lactacyd Fresh. Obsahuje aktívne dezodoračné zložky, ktoré pomáhajú predchádzať vzniku zápachu.

Kde sa Lactacyd predáva?

Lactacyd sa predáva v lekárňach a supermarketoch. Rad produktov Lactacyd Pharma je k dispozícii výlučne vo vašej lekárni.

Môže sa Lactacyd používať každý deň?

Produkty Lactacyd majú prispôsobené pH, ktoré zachováva prirodzene kyslé prostredie v pošve. Navyše sú veľmi šetrné a neobsahujú mydlo, takže sú vhodné na každodenné použitie.

V akom veku sa môže začať Lactacyd používať?

Lactacyd sa môže používať už od prvej menštruácie. Prvá menštruácia obvykle prichádza okolo dvanásteho roku života, ale môže to byť aj skôr alebo neskôr. Pod vplyvom hormónov sa môžu začať prejavovať výtoky a pachy. Produkty Lactacyd pre každodennú intímnu starostlivosť pomáhajú zachovať prirodzenú rovnováhu intímnej zóny a prinášajú pocit sviežosti a sebaistoty.

Môže Lactacyd používať každá žena?

Áno, Lactacyd používajú milióny žien a sú s ním spokojné. Od prvej menštruácie až po obdobie po menopauze vám Lactacyd prináša kompletný rad emulzií na intímnu hygienu vyvinutých na mieru pre každú etapu života.